No products in the cart.
Popcorn Chain in 14k Yellow Gold (1.60 mm)
$745.99 – $997.99Price range: $745.99 through $997.99
Description
This chain crafted in 14k yellow gold features a popcorn design and measuring 1.6 millimeters. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 1.60 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Popcorn |
Additional information
| Weight | 3.2 lbs |
|---|---|
| Size | 16 18 20 22 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Popcorn, |
| Width | 1.60 mm |
| Chain Type | Popcorn |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.2 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (2.50 mm)
$1,177.99 – $2,175.99Price range: $1,177.99 through $2,175.99
14k White Gold Round Wheat Chain (1.2 mm)
$603.99 – $860.99Price range: $603.99 through $860.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Chain (3.00 mm)
$1,265.99 – $1,887.99Price range: $1,265.99 through $1,887.99
14k Yellow Gold Round Box Chain (2.5 mm)
$1,162.99 – $1,657.99Price range: $1,162.99 through $1,657.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99
Sterling Silver Rhodium Plated Box Chain (1.10 mm)
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99




















