No products in the cart.
Panther Link Medium Bracelet in 14K Yellow Gold (9.60 mm)
$4,344.99 – $4,795.99Price range: $4,344.99 through $4,795.99
Description
Crafted with precision, this bracelet features a luxurious 14k yellow gold finish, enhanced by the elegance of diamond-cut accents and distinctive textured links. The artful design of each segment plays with light, casting a subtle yet captivating glow that complements any outfit. More than just an adornment, this bracelet is a piece of wearable art that enhances with its artistry and charm.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 9.60 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.25 | 15.4 grams |
| 8 | 17 grams |
Additional information
| Weight | 15.4 lbs |
|---|---|
| Size | 7.25, 8 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 15.4 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99














