No products in the cart.
Open Circle Post Earrings in 14k Yellow Gold
$268.99
Description
These gold post earrings feature a simple, shiny open circle. Earrings are 13 millimeters in diameter and held in place with pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.1 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 2.00 mm |
| Diameter : | 13.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.51 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.51 in |
| Approximate Weight | 1.1 gram(s) |



