No products in the cart.
Onyx Geometric Half Moon Necklace in 14K Yellow Gold
$764.99
Description
Striking and refined, this 14k yellow gold geometric necklace features a half-moon black onyx pendant encircled by a gold frame suspended on a delicate beaded station chain. With its thoughtful design, it adds a touch of celestial charm to effortlessly elevate your look. Secured with a spring ring clasp closure.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 2.1 grams |
Additional information
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Spring Ring |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 2.1 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99








