No products in the cart.
Medium Wedding Hoop Earrings in 14K Yellow Gold
$603.99
Description
Designed in 14k yellow gold, these medium-sized hoop earrings capture the beauty of a wedding band with their smooth, round shape and polished finish. The size and hinged clasp ensure comfort and versatility, while the lustrous surface beautifully reflects light, giving these earrings a quiet elegance that speaks volumes.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.6 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 33.00 mm |
| Length : | 35.00 mm |
Additional information
| Weight | 2.6 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 33.00 mm |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 35.00 mm |
| Approximate Weight | 2.6 gram(s) |




