No products in the cart.
Long Domed Paperclip Bracelet in 14K Yellow Gold (4.80 mm)
$457.99
Description
The sleek aesthetic of the paperclip, stylish and eye-catching, shows through in this 14k yellow gold domed paperclip bracelet. Elongated links polished to a radiant finish capture brilliance, making it a modern piece that’s effortlessly chic whether worn solo or layered. Its timeless silhouette transitions seamlessly from casual days to elegant evenings, ensuring you always dazzle.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 4.80 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.5 | 1.9 grams |
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Size | 7.5 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 1.9 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99














