No products in the cart.
Lite Rope Chain Bracelet in 14k Yellow Gold (1.50 mm)
$213.99 – $221.99Price range: $213.99 through $221.99
Description
Lite rope chain bracelet crafted in 14k yellow gold measuring 1.5 millimeters in width. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 1.50 mm |
| Chain Type : | Rope |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7 | 0.7 grams |
| 8 | 0.9 grams |
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Size | 7, 8 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Rope, |
| Chain Type | Rope |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Rope |
| Approximate Weight | 0.7 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k White Gold Solid Figaro Bracelet (3.80 mm)
$787.99 – $903.99Price range: $787.99 through $903.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99

















