No products in the cart.
Link Drop Earrings in 14K Yellow Gold
$1,151.99
Description
Designed in 14k yellow gold, these drop earrings feature a unique interlocking design in which a partial oval link seamlessly connects to a complete oval link. The polished finish highlights the sleek geometry of the links, creating a dynamic and modern look. Lightweight and versatile, they’re perfect for adding contemporary flair.
Product Details:
| Approximate Weight : | 5 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 10.00 mm |
| Length : | 29.10 mm |
Additional information
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 10.00 mm |
| Backing | Push Back |
| Length | 29.10 mm |
| Approximate Weight | 5 gram(s) |




