No products in the cart.
Large Raindrop Stud Earrings in 14K Yellow Gold
$1,140.99
Description
With a luminous polished finish, these generously sized 14k yellow gold raindrop stud earrings capture the light beautifully, evoking the brilliance of sunlit droplets. Inspired by nature’s artistry, their striking design balances grace and modern allure, offering a reflection of the natural world.
Product Details:
| Approximate Weight : | 4.8 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 12.70 mm |
| Length : | 27.90 mm |
Additional information
| Weight | 4.8 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 12.70 mm |
| Backing | Push Back |
| Length | 27.90 mm |
| Approximate Weight | 4.8 gram(s) |





