No products in the cart.
Large Open Heart Necklace in 14K Yellow Gold
$602.99
Description
Capture the essence of romance with this 14k yellow gold large open heart necklace. Suspended at the center of an 18 inches chain, its light and delicate design showcases a polished heart with intricate openwork for an airy, romantic touch. Perfect for those who adore sweet yet sophisticated jewelry. Secured with a lobster clasp closure.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 2.3 grams |
Additional information
| Weight | 2.3 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Cable |
| Approximate Weight | 2.3 gram(s) |









