No products in the cart.
Heart Tag with Rolo Link Bracelet in 14K Yellow Gold (11.40 mm)
$2,545.99
Description
A heartfelt piece, this 14k yellow gold bracelet is as meaningful as it is striking. The rounded rolo links, smooth and balanced, lead to a singular heart tag charm, a symbol of love and enduring connection. This piece is designed for those who favor a simplistic design with a personal touch.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 11.40 mm |
| Heart Width : | 19.10 mm |
| Heart Height : | 23.20 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.5 | 11.1 grams |
Additional information
| Weight | 11.1 lbs |
|---|---|
| Size | 7.5 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Rolo, |
| Width | 19.10 mm |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Heart Width | 19.10 mm |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 11.1 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99

















