No products in the cart.
Endless Engraved Oval Hoop Earrings in 14K Yellow Gold
$712.99
Description
Delicately textured for a captivating effect, these 14k yellow gold endless engraved oval hoop earrings blend subtle detailing with a graceful and timeless form. The engraved design enhances their brilliance, making them a versatile and sophisticated choice.
Product Details:
| Approximate Weight : | 3 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Endless Hoop |
| Width : | 12.00 mm |
| Length : | 21.00 mm |
Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 12.00 mm |
| Backing | Endless Hoop |
| Length | 21.00 mm |
| Approximate Weight | 3 gram(s) |


