No products in the cart.
Drop Necklace with Lucky Charms in 14K Yellow Gold
$822.99
Description
A trio of lucky charms — a polished Hamsa, an eye, and a horseshoe — take center stage in this 14k yellow gold drop-style necklace rendered with exquisite detail. The delicate 18 inches chain features an intricate link pattern, adding character. Thoughtfully combining symbolism and artistry, it’s a distinctive piece that reflects style and personal expression. Secured with a spring ring clasp closure.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 3.5 grams |
Additional information
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Spring Ring |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 3.5 gram(s) |



