No products in the cart.
Double Extendable Diamond Cut Cable Chain in Rose Gold (0.87 mm)
Description
Double extendable diamond cut cable chain crafted in 14k rose gold measuring 0.87 millimeters in width. Extendable 16 to 18 inches in length and secured with a spring ring clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Width : | 0.87 mm |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Cable |
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cable, |
| Width | 0.87 mm |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Spring Ring |
| Approximate Weight | 0.9 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (2.50 mm)
$1,177.99 – $2,175.99Price range: $1,177.99 through $2,175.99
14k White and Yellow Gold Two Tone Sparkle Chain (1.50 mm)
$518.99 – $648.99Price range: $518.99 through $648.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99
14k Yellow Gold Diamond Cut Cable Link Chain (2.60 mm)
$1,699.99 – $2,223.99Price range: $1,699.99 through $2,223.99
10K Yellow Gold Solid Figaro Chain (5.30 mm)
$2,119.99 – $2,320.99Price range: $2,119.99 through $2,320.99























