No products in the cart.
Double Extendable Cable Chain in 14k Yellow Gold (1.80 mm)
$546.99
Description
Double extendable cable chain crafted in 14k yellow gold measuring 1.9 millimeters in width. Extendable 16 to 18 inches in length and secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 1.80 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cable, |
| Width | 1.80 mm |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)
$1,622.99 – $2,297.99Price range: $1,622.99 through $2,297.99
Sterling Silver Diamond Cut Rope Style Chain (2.90 mm)
$155.99 – $250.99Price range: $155.99 through $250.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99
14k Yellow Gold Round Box Chain (2.5 mm)
$1,162.99 – $1,657.99Price range: $1,162.99 through $1,657.99
14k Yellow Gold Octagonal Box Chain (1.00 mm)
$619.99 – $918.99Price range: $619.99 through $918.99





















