No products in the cart.
Cutout Star Necklace in 14K Yellow Gold
$479.99
Description
This 14k yellow gold necklace features a stunning drop star pendant at its center, its polished surface highlights a celestial motif of three smaller cutout stars and a crescent moon. Paired with a delicate 18 inches paperclip link chain, it captures the magic of a starry night sky. Secured with a lobster clasp closure.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 2 grams |
Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 2 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99







