No products in the cart.
Classic Bangle in 14k Yellow Gold (10.00 mm)
$3,448.99 – $3,788.99Price range: $3,448.99 through $3,788.99
Description
A classic high polish bangle crafted in 14k yellow gold with a hidden clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 10.00 mm |
| Clasp : | Hidden Clasp |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7” | 13.2 grams |
| 8” | 14.5 grams |
Additional information
| Weight | 13.2 lbs |
|---|---|
| Size | 7, 8 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Classic |
| Width | 0.39 in |
| Clasp | Hidden Clasp |
| Approximate Weight | 13.2 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99











