No products in the cart.
Adjustable Horseshoe Draw String Bracelet in 14K Yellow Gold
$488.99
Description
Showcasing an enduring symbol of fortune, this 14k yellow gold adjustable bracelet features a horseshoe charm framed by smooth beads. The delicate chain catches the light beautifully, while the drawstring clasp ensures a secure, customized fit. A luminous fusion of style and symbolism, this bracelet is a radiant expression of luck.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Draw String Clasp |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 9 | 2.1 grams |
Additional information
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| Size | 9 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Draw String Clasp |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 2.1 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99















