No products in the cart.
Adjustable Bracelet with Multicolored Round Gemstones in 14k Yellow Gold(1.00mm)
$642.99
Description
This adjustable gold friendship bracelet features a boldly-colored series of beautiful round gemstones amethyst, citrine, blue topaz, garnet, and peridot. Bracelet is 9 1/4 inches long and adjusts with a drawstring clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Draw String Clasp |
| Width : | 1.00 mm |
| Chain Type : | Adjustable |
| Dimension : | 6×6 mm |
| Number Of Stones : | 5 |
| Setting Type : | Bezel |
| Shape : | round-shape |
| Stone Type : | multi |
Additional information
| Size | 9.25 |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Setting Type | Bezel |
| Shape | Round (Gemstone) |
| Chain Type | Adjustable |
| Clasp | Draw String Clasp |
| Dimension | 6×6 mm |
| Stone Type | Multi (Gemstone) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99
14k White Gold Solid Figaro Bracelet (3.80 mm)
$787.99 – $903.99Price range: $787.99 through $903.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99


















