No products in the cart.
3.5mm 14k Yellow Braided Foxtail Anklet
$835.99
Description
Crafted in glistening 14k yellow gold, this foxtail anklet showcases a braided design. Secured with a lobster clasp and measures 3.5 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster |
| Width : | 3.50 mm |
| Chain Type : | Foxtail |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 10” | 4 grams |
Additional information
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Size | 10 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Braided&44;Foxtail |
| Width | 0.14 in |
| Chain Type | Foxtail |
| Clasp | Lobster |
| Approximate Weight | 4 gram(s) |










