No products in the cart.
2.6mm 14k White Gold Figaro Anklet
$580.99
Description
Crafted in glistening 14k white gold, this Figaro anklet has a width of 2.6 millimeters and is secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Clasp : | Lobster |
| Width : | 2.60 mm |
| Chain Type : | Figaro |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 10” | 2.7 grams |
Additional information
| Weight | 2.7 lbs |
|---|---|
| Size | 10 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Figaro |
| Width | 0.10 in |
| Chain Type | Figaro |
| Clasp | Lobster |
| Approximate Weight | 2.7 gram(s) |





