No products in the cart.
18K Yellow Gold Fine Paperclip Chain (1.50 mm)
$600.99 – $725.99Price range: $600.99 through $725.99
Description
The delicate sophistication of 18K yellow gold meets the modern simplicity of paperclip chain. Chain has 1.50 mm wide links and closes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 18K Yellow Gold |
| Width : | 1.50 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Link |
Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Size | 16 18 20 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 18K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 1.50 mm |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2 gram(s) |
Related products
14k White Gold Round Wheat Chain (1.2 mm)
$603.99 – $860.99Price range: $603.99 through $860.99
8.2mm 10k Yellow Gold Curb Chain (8.20 mm)
$4,932.99 – $5,370.99Price range: $4,932.99 through $5,370.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k Yellow Gold Round Box Chain (2.5 mm)
$1,162.99 – $1,657.99Price range: $1,162.99 through $1,657.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (3.50 mm)
$2,871.99 – $4,793.99Price range: $2,871.99 through $4,793.99





















