No products in the cart.
14k Yellow Gold Wire Paperclip Bracelet (2.70 mm)
$460.99
Description
Bright 14k yellow gold is the star of this exquisite contemporary wire paperclip bracelet. Bracelet has 2.7mm wide links and closes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 2.70 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7” | 1.8 grams |
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Size | 7 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Link |
| Width | 0.11 in |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 1.8 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99




















