No products in the cart.
14K Yellow Gold Wide Paperclip Chain (6.1 mm)
$1,881.99 – $3,008.99Price range: $1,881.99 through $3,008.99
Description
Bold links of modern paperclip chain glow with the luxurious shine of 14K yellow gold. Chain has 6.1 mm wide links and closes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 6.10 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Link |
Additional information
| Weight | 8.4 lbs |
|---|---|
| Size | 18 24 30 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 6.10 mm |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 8.4 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (2.50 mm)
$1,177.99 – $2,175.99Price range: $1,177.99 through $2,175.99
14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)
$1,622.99 – $2,297.99Price range: $1,622.99 through $2,297.99
14k Yellow Gold Round Box Chain (2.5 mm)
$1,162.99 – $1,657.99Price range: $1,162.99 through $1,657.99
14k Yellow Gold Octagonal Box Chain (1.00 mm)
$619.99 – $918.99Price range: $619.99 through $918.99
14k Yellow Gold Diamond Cut Cable Link Chain (2.60 mm)
$1,699.99 – $2,223.99Price range: $1,699.99 through $2,223.99
10K Yellow Gold Solid Figaro Chain (5.30 mm)
$2,119.99 – $2,320.99Price range: $2,119.99 through $2,320.99























