No products in the cart.
14k Yellow Gold White Pave High Polish Modern Lite Miami Cuban Bracelet(8.00 mm)
$2,149.99
Description
This Modern Lite Miami Cuban bracelet with white pave is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish and closes with a box clasp. Measuring 8.0 mm width and available in 8 1/4 inches length.
Product Details:
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Clasp : | Box Clasp |
| Width : | 8.00 mm |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 8.25” | 9.4 grams |
Additional information
| Weight | 9.4 lbs |
|---|---|
| Size | 8.25 |
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Miami Cuban |
| Width | 0.31 in |
| Clasp | Box Clasp |
| Approximate Weight | 9.4 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99
















