No products in the cart.
14k Yellow Gold Two Part Textured Twisted Oval Hoop Earrings
$649.99
Description
These 14k yellow gold oval hoop earrings highlight the combination of a shiny hoop and a ropelike textured strand. Earrings are held in place by hinged clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 3.6 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 28.45 mm |
| Length : | 28.45 mm |
Additional information
| Weight | 3.6 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 1.12 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 1.12 in |
| Approximate Weight | 3.6 gram(s) |




