No products in the cart.
14K Yellow Gold Two Link Paperclip Chain Earrings
$449.99
Description
These elegant, timeless earrings feature the enduring sophistication of 14K yellow gold and the simple geometry of two links of paperclip chain. Post earrings measure 32.17×5.9mm and are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.9 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 5.90 mm |
| Length : | 32.17 mm |
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.23 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 1.27 in |
| Approximate Weight | 1.9 gram(s) |






