No products in the cart.
14K Yellow Gold Tubogas Panther Cuff with Diamonds (3.90 mm)
$2,541.99
Description
This striking Tubogas cuff is crafted in 14K yellow gold and features a fierce panther head adorned with round-cut diamonds totaling 0.07 carats. A flexible, high-polish bracelet blending boldness and elegance.
Product Details:
| Approximate Weight : | 8.6 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 3.90 mm |
| Clarity : | I1-I2 |
| Color : | I-J |
| Minimum Weight : | 0.07 |
| Setting Type : | Prong |
| Shape : | round-shape |
Additional information
| Weight | 8.6 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cuff,Fancy, |
| Setting Type | Prong |
| Width | 3.90 mm |
| Shape | Round Diamond |
| Surface Marking | Prong |
| Color | I |
| Approximate Weight | 8.6 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99










