No products in the cart.
new
14k Yellow Gold Textured Heart Post Earrings
$241.99
Description
Beautiful, subtle texture decorates these classically beautiful 14k yellow gold heart earrings. Post earrings are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 6.30 mm |
| Length : | 5.80 mm |
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Heart |
| Width | 0.25 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.25 in |
| Approximate Weight | 1 gram(s) |







