No products in the cart.
14k Yellow Gold Textured Bar Earrings
$189.99
Description
Simple, lovely bars of 14k yellow gold are decorated with a beautiful texture on these unique post earrings. Post earrings are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.7 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 1.40 mm |
| Length : | 8.50 mm |
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.12 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.50 in |
| Approximate Weight | 0.7 gram(s) |




