No products in the cart.
14K Yellow Gold Slender Curb Chain Hoop Earrings
$716.99
Description
These Slender Curb Chain hoop earrings will quickly become your new favorite pieces! Lightweight with a sleek profile, curved links adds a fresh look on a classic style. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish. Designed with a push back closure.
Product Details:
| Approximate Weight : | 3 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 15.80 mm |
| Diameter : | 16.30 mm |
Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.50 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.50 in |
| Approximate Weight | 3 gram(s) |



