No products in the cart.
14K Yellow Gold Saturn Bracelet
$196.99
Description
Explore the universe in luxury with this bright 14K yellow gold Saturn suspended on a bracelet of fine, sparkling chain. Bracelet is 7 inches long, 1mm wide, and closes with a spring ring clasp. Saturn symbol measures 14.9×8.6mm.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7” | 0.7 grams |
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Size | 7 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Spring Ring |
| Approximate Weight | 0.7 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99















