No products in the cart.
14k Yellow Gold Safety Pin Earrings
$317.99
Description
An elegant upgrade to a classic motif, these playful safety pin earrings are rendered in stunning 14k yellow gold. Safety pin shape closes to hold earrings in place.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.3 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 6.50 mm |
| Length : | 23.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.25 in |
| Length | 1.25 in |
| Approximate Weight | 1.3 gram(s) |








