No products in the cart.
14k Yellow Gold Rectangle Huggie Hoops
$418.99
Description
These Rectangle huggies hoop earrings are classic & stylish. These will definitely add a bit of style to your collection. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & a snap closure.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.8 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 10.00 mm |
| Length : | 13.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Hoops, |
| Width | 0.43 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.53 in |
| Approximate Weight | 1.8 gram(s) |








