No products in the cart.
14k Yellow Gold Puffed Heart Earrings with Diamond Cuts(8mm)
$306.99
Description
Stunning diamond cut texture detailing highlights the charming style of these puffed heart post earrings. Made of 14k yellow tone gold, these are secured with push backs.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.2 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Diameter : | 8.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Heart&44;Textured |
| Width | 0.31 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.31 in |
| Approximate Weight | 1.2 gram(s) |






