No products in the cart.
14k Yellow Gold Puffed Heart Earrings with Diamond Cuts
$460.99
Description
Stunning diamond cut texture detailing highlights the charming style of these puffed heart post earrings. Made of 14k yellow tone gold, these secured with push backs.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.8 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 10.20 mm |
| Length : | 11.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Heart&44;Textured |
| Width | 0.43 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.41 in |
| Approximate Weight | 1.8 gram(s) |






