No products in the cart.
14k Yellow Gold Puff Round Earrings with Diamond Cuts(11mm)
$342.99
Description
Finished with enchanting diamond cut texture, these dome style round earrings are positively elegant. Designed in 14k yellow tone gold and secured with push backs.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.4 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Diameter : | 11.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Textured |
| Width | 0.43 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.43 in |
| Approximate Weight | 1.4 gram(s) |




