No products in the cart.
new
14k Yellow Gold Polished Wing Post Earrings
$117.99
Description
Let your spirit take flight when you wear these charming 14k yellow gold post earrings with delicate wings. Post earrings are 10.5mm long and are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.4 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 4.50 mm |
| Length : | 10.50 mm |
Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.17 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.41 in |
| Approximate Weight | 0.4 gram(s) |




