No products in the cart.
14k Yellow Gold Polished Rectangular Post Earrings
$231.99
Description
Shiny rectangles, slightly askew, add geometric interest and sophistication to elegant 14k yellow gold post earrings. Post earrings are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.9 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 6.35 mm |
| Length : | 9.65 mm |
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.25 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.38 in |
| Approximate Weight | 0.9 gram(s) |





