No products in the cart.
14k Yellow Gold Polished Miami Cuban Chain Bracelet (6.50 mm)
$1,571.99
Description
This stunning bracelet combines the luxury of polished 14k yellow gold with the bold simplicity of polished links. Bracelet is 8 inches long, 6.5mm wide, and closes with a box clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Box Clasp |
| Width : | 6.50 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 8” | 6.8 grams |
Additional information
| Weight | 6.8 lbs |
|---|---|
| Size | 8 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.26 in |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Box Clasp |
| Approximate Weight | 6.8 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99

















