No products in the cart.
new
14k Yellow Gold Polished Long Marquise Motif Earrings
$358.99
Description
An elegant marquise shape combines with polished 14k yellow gold to create these bold, majestic hoop earrings. Earrings are 59mm long and held in place by slide clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.4 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 33.00 mm |
| Length : | 59.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 1.30 in |
| Length | 2.32 in |
| Approximate Weight | 1.4 gram(s) |










