No products in the cart.
new
14k Yellow Gold Polished Drop Earrings
$561.99
Description
Intriguing polished and textured chains of 14k yellow gold dangle playfully from sophisticated, unique earrings. Post earrings are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.4 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 6.35 mm |
| Length : | 63.50 mm |
Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.25 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 2.50 in |
| Approximate Weight | 2.4 gram(s) |







