No products in the cart.
14k Yellow Gold Polished Cube Post Earrings
$226.99
Description
The simple geometry of intriguing cubes meets the timeless elegance of polished 14k yellow gold in these unique earrings. Post earrings are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.9 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 6.35 mm |
| Length : | 6.35 mm |
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.25 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.25 in |
| Approximate Weight | 0.9 gram(s) |



