No products in the cart.
14K Yellow Gold Polished Cross Pendant
$1,598.99
Description
Classic 14K yellow gold polished cross pendant elegantly paired with a 1.8mm lite round box chain. Finished with a secure lobster clasp, this timeless piece offers a radiant shine and enduring style perfect for everyday wear or as a meaningful gift.
Product Details:
| Approximate Weight : | 8.3 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Metal : | 14K Yellow Gold |
Additional information
| Weight | 8.3 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cross, |
| Chain Metal | 14K Yellow Gold |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 8.3 gram(s) |