No products in the cart.
14K Yellow Gold Polished Clover Stud Earrings
$415.99
Description
These Clover Stud earrings are a great addition. Can be that fun & elegant combination you are looking for. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & a snap clasp closure.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.8 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 11.10 mm |
| Length : | 11.10 mm |
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.25 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.75 in |
| Approximate Weight | 1.8 gram(s) |






