No products in the cart.
14k Yellow Gold Polished Cable Link Bracelet
$1,786.99
Description
Simple but elegant, this cable chain bracelet radiates old-world opulence. A true stunner designed in 14k yellow gold and measuring 7 1/2 inches.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 0.38 in |
| Chain Type : | Cable |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.5 | 7.9 grams |
Additional information
| Weight | 7.9 lbs |
|---|---|
| Size | 7.5 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Cable |
| Approximate Weight | 7.9 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99













