No products in the cart.
14K Yellow Gold Petite Faceted Cuban Link Chain Bracelet (4.50 mm)
$679.99
Description
Elevate your style with our 14K Yellow Gold Petite Faceted Cuban Link Chain Bracelet. This exquisite chain features finely crafted, faceted Cuban links that catch the light beautifully, adding a touch of sophistication to any ensemble. Available in 7 inches length secured with a reliable lobster clasp, ensuring comfort and durability for daily wear or special occasions. Enhance your jewelry collection with this timeless and elegant accessory.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 4.50 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7 | 2.3 grams |
Additional information
| Weight | 2.3 lbs |
|---|---|
| Size | 7 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 4.50 mm |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.3 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99













