No products in the cart.
14k Yellow Gold Paperclip Chain Necklace with Circle Pendant
Description
This stunning necklace features the opulence and shine of 14k yellow gold, together with a simple timeless round pendant. Necklace is 18 inches long and closes with a front toggle clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Toggle |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18” | 3.3 grams |
Additional information
| Weight | 3.3 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Toggle |
| Approximate Weight | 3.3 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99








