No products in the cart.
14k Yellow Gold Paperclip Chain Dangle Earrings
$276.99
Description
Delicate polished links of stunning paperclip chain hang beautifully from these sophisticated 14k yellow gold earrings. Post earrings are held in place by pushback clasps. Each chain link measures 2.7mm x 13.6mm.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.2 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 2.60 mm |
| Length : | 39.20 mm |
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.10 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.53 in |
| Approximate Weight | 1.2 gram(s) |






