No products in the cart.
new
14k Yellow Gold Panther Head Stud Earrings
$350.99
Description
This set of Panther Head Stud earrings is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & secures with universal back. These stunning pieces are hand crafted & such a beautiful piece to add to your collection. Pairing perfectly with the Gold Panther Head Necklace.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.3 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 7.70 mm |
| Length : | 8.70 mm |
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 0.30 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.34 in |
| Approximate Weight | 1.3 gram(s) |


